Το πρόγραμμα του Euro 2008

30 Μαΐου, 2008

Το ακριβές πρόγραμμα ολόκληρης της διοργάνωσης Euro 2008, όπως δημοσιεύεται στην ιστοσελίδα της uefa (περιλαμβάνονται ώρες και τοποθεσίες διεξαγωγής των αγώνων).

Saturday 7 June 2008
1 Grp A Switzerland 18:00 Czech Republic Basel – St. Jakob-Park
2 Grp A Portugal 20:45 Turkey Geneva – Stade de Genève
Sunday 8 June 2008
3 Grp B Austria 18:00 Croatia Vienna – Ernst Happel
4 Grp B Germany 20:45 Poland Klagenfurt – Wörthersee
Monday 9 June 2008
5 Grp C Romania 18:00 France Zurich – Letzigrund
6 Grp C Netherlands 20:45 Italy Berne – Stade de Suisse
Tuesday 10 June 2008
7 Grp D Spain 18:00 Russia Innsbruck – Tivoli Neu
8 Grp D Greece 20:45 Sweden Salzburg – EM Stadion Wals-Siezenheim
Wednesday 11 June 2008
9 Grp A Czech Republic 18:00 Portugal Geneva – Stade de Genève
10 Grp A Switzerland 20:45 Turkey Basel – St. Jakob-Park
Thursday 12 June 2008
11 Grp B Croatia 18:00 Germany Klagenfurt – Wörthersee
12 Grp B Austria 20:45 Poland Vienna – Ernst Happel
Friday 13 June 2008
13 Grp C Italy 18:00 Romania Zurich – Letzigrund
14 Grp C Netherlands 20:45 France Berne – Stade de Suisse
Saturday 14 June 2008
15 Grp D Sweden 18:00 Spain Innsbruck – Tivoli Neu
16 Grp D Greece 20:45 Russia Salzburg – EM Stadion Wals-Siezenheim
Sunday 15 June 2008
17 Grp A Switzerland 20:45 Portugal Basel – St. Jakob-Park
18 Grp A Turkey 20:45 Czech Republic Geneva – Stade de Genève
Monday 16 June 2008
19 Grp B Poland 20:45 Croatia Klagenfurt – Wörthersee
20 Grp B Austria 20:45 Germany Vienna – Ernst Happel
Tuesday 17 June 2008
21 Grp C Netherlands 20:45 Romania Berne – Stade de Suisse
22 Grp C France 20:45 Italy Zurich – Letzigrund
Wednesday 18 June 2008
23 Grp D Greece 20:45 Spain Salzburg – EM Stadion Wals-Siezenheim
24 Grp D Russia 20:45 Sweden Innsbruck – Tivoli Neu
Thursday 19 June 2008
25 QF Winner Grp A 20:45 Runner-up Grp B Basel – St. Jakob-Park
Friday 20 June 2008
26 QF Winner Grp B 20:45 Runner-up Grp A Vienna – Ernst Happel
Saturday 21 June 2008
27 QF Winner Grp C 20:45 Runner-up Grp D Basel – St. Jakob-Park
Sunday 22 June 2008
28 QF Winner Grp D 20:45 Runner-up Grp C Vienna – Ernst Happel
Wednesday 25 June 2008
29 SF Winner #25 20:45 Winner #26 Basel – St. Jakob-Park
Thursday 26 June 2008
30 SF Winner #27 20:45 Winner #28 Vienna – Ernst Happel
Sunday 29 June 2008
31 F Winner #29 20:45 Winner #30 Vienna – Ernst Happel

* Προσοχή στην διαφορά ώρας – οι αγώνες είναι σε ώρα Αυστρίας-Ελβετίας οπότε για ώρα Ελλάδας προσθέστε μία ώρα.

[photo via m.chilinski]

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s

Αρέσει σε %d bloggers: